Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
ŽabokrekyHľadať
 
 

KOMUNÁLNE VOĽBY 2018 - Voľby do orgánov samosprávy obcí

KOMUNÁLNE VOĽBY 2018 - Voľby do orgánov samosprávy obcíVytlačiť
 

Voľby do orgánov samosprávy obcí

Vážení občania, oznamujeme Vám, že predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 203/2018 Z. z. vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018.

Právo voliť do orgánov samosprávy obce má občan Slovenskej republiky a cudzinec (ďalej len "obyvateľ obce"), ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia.

Právo byť volený za poslanca obecného zastupiteľstva, v hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave a v meste Košice miestneho zastupiteľstva, môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý má trvalý pobyt v obci v ktorej kandiduje, a najneskôr v deň volieb dovŕši 18 rokov veku.

komunalne-volby.jpg

 

Za starostu obce môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 25 rokov veku.

Prekážkou práva byť volený je:

  • výkon trestu odňatia slobody,
  • právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené,
  • pozbavenie spôsobilosti na právne úkony.

 

Na tomto mieste Vám budeme postupne prinášať všetky informácie týkajúce sa volieb do orgánov samosprávy.
 
1/   Informácia o počte obyvateľov:
Podľa § 171 ods. 9 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Obec Žabokreky oznamuje, že ku dňu vyhlásenia volieb, t.j. k 10. júlu 2018  mala  1263 obyvateľov.

2/   Informácia o počte poslancov a volebných obvodoch:
Obecné zastupiteľstvo v Žabokrekoch podľa § 166 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, uznesením č. 37/2018 zo dňa 17.07.2018 určilo, že  Obecné zastupiteľstvo v Žabokrekoch bude mať celkom 7 poslancov, ktorí sa budú voliť v jednom volebnom obvode.

 

Volebná kampaň kandidátov v obci do 5000 obyvateľov

Prehľad základných povinností nájdete v PDF súbore na stiahnutie. Ostatné povinnosti sú dostupné tu: Volebná kampaň kandidátov v obci do 5000 obyvateľov


 
 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka