Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
ŽabokrekyHľadať
 
 

Noc horských filmov

Noc horských filmovVytlačiť
 

Noc horských filmov

Tradičný Festival Hory a mesto Martin si tento rok užijete nielen v októbri, ale už v lete priamo pod holým nebom a to 18. augusta 2018 o 18:00 hod v martinskom amfiteátri.

hory-a-mesto-2018.jpg

 

Program - Noc Horských Filmov - Amfiko Martin 18.8.2018:

18:00 hod

Otvorenie – výstava fotografií – Jozef Krištoffy, predaj kníh a DVD – Karol Kaliský, pivo, jedlo, hudba.
 

20:00 hod

Rozhovor so spolu-režisérom filmu Živá rieka – Karolom Kaliským.
 

20:15 hod 

Živá rieka – rieka Belá je chladná, dravá a nebezpečná, no je aj bohatá, štedrá a slobodná. Dodnes zostáva nespútaná. Vytrvala, aby nám pripomenula, ako vyzerajú živé rieky. Aby nás inšpirovala k navráteniu voľnosti ďalším riekam, ktoré svoju slobodu už stratili. Hlavná réžia: Erik Baláž.
 

21:10 hod

Kirgizsko – horolezecká expedícia na Pik Alexandra Bloka – Jozef Krištoffy.
 

21:30 hod

Perzia – Dobrodružný skialpový film z Iránu o zlyžovaní severných stien Alam Kuh 4850 m, Damavand 5670 m a ďalších vrcholov. Miroslav Peťo a Robert Vrlák sa vybrali do Iránu na pozvanie Rasťa Križana aby zlyžovali tie najkrajšie lajny. Samozrejme nemôže chýbať oddychové lezenie v oblasti Darband v horách nad Teheránom.
 

22:00 hod

Expedícia Ekvádor – partia kajakárov zo Slovenska a Čiech splavila divoké rieky Ekvádoru. Štvorčlenná skupinka zložená zo skúsených kajakárov, ktorí majú za sebou rôzne expedície v Afrike či Južnej Amerike.
 

22:15 hod

Igor Koller – filmový portrét žijúcej slovenskej horolezeckej legendy.
 

22:40 hod

Not 2 Bad – Anthill Films & the Trek C3 Project spojili sily, aby priniesli opäť niečo nové – tentoraz sú to neuveriteľné jazdy v Španielsku.
 

23:30 hod

Snowmads – film s RedBull extrémnym športovcom Fabianom Lentschom, rozpráva príbeh 23-ročného rakúskeho top freeride lyžiara, horala a dobrodruha, ktorý napriek svojej kvalifikácii na Freeride World Tour 2014/2015 nasleduje nové chodníčky ďaleko za hranicami súťaže, aby zrealizoval svoj dávny sen, stále uschovaný v jeho srdci - objavovať nedotknuté regióny na strednom východe.
 

00:25 hod

Masoala – Slovenská expedícia Masoala 2016 nás zavedie na Masoalský polostrov, ktorý je pre Google bielym miestom. Filmový dokument nám priblíži život a prírodné krásy tejto odľahlej časti Madagaskaru.
 

01:00 hod

Život v oblakoch – film je zameraný doslova na život v oblakoch, štítoch, na slovenské pomery v najväčšej nadmorskej výške, ktorá láka najmä rysy, kamzíky, ale i orly, medvede, vlky, líšky a ďalšie druhy.
 

02:00 hod

Bratislava – objavíme prírodné bohatstvo v okolí nášho hlavného mesta.
 

Vstupné: 5 €
 


 
 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka