Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
ŽabokrekyHľadať
 
 

NÁVRH: Komunitný plán sociálnych služieb obce Žabokreky na roky 2018 -2022Vytlačiť
 

 

Obec je povinná zo zákona poskytovať určité sociálne služby a byť nápomocná občanom, ktorí sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácií.

V zmysle zákona č. 448/2008 Z. z. v znení neskorších predpisov podľa §82 obec má utvárať podmienky a podporu komunitného rozvoja v oblasti poskytovania sociálnych služieb na komunitnú prácu a rehabilitáciu za účelom predchádzaniu vzniku alebo zhoršeniu nepriaznivej sociálne situácie a hľadať riešenie problému.

Obec vypracúva a schvaľuje Komunitný plán sociálnych služieb na základe národných priorít rozvoja sociálnych služieb. V komunitnom pláne obec  zohľadňuje miestne špecifiká a potreby fyzických osôb v oblasti sociálnych služieb. Zároveň aj určuje potreby rozvoja sociálnych služieb a určuje aj finančné, prevádzkové, personálne a organizačné podmienky na to aby sa mohli zabezpečiť.

Zmyslom komunitného plánovania  je aktivizácia obyvateľstva a skvalitnenie poskytovania sociálnych služieb spoločným a koordinovaným postupom.

Výsledkom komunitného plánovania by mala byť odpoveď na otázky typu:

- Aké sociálne služby je potrebné v našej obci vytvoriť,aké sú priority rozvoja?
- Aké sociálne skupiny potrebujú zvýšenú starostlivosť a o akú sociálnu službu majú     záujem?
- Aké má obec zdroje (materiálne,  ľudské a finančné) na poskytovanie sociálnych    služieb?

Vďaka komunitnému  plánovaniu sa zviditeľní problém v sociálnej sfére v našej obci  a tým sa môžu hľadať možnosti riešenia týchto problémov.

Prínosom komunitného plánovania je vznik kvalitného, transparentného a efektívneho systému poskytovania sociálnej služby, ktorý vychádza zo skutočnej potreby občanov – komunity.

 

Viac o komunitnom pláne obce, si prečítate v dokumente na stiahnutie nižšie:


 
 

dnes je: 16.2.2019

meniny má: Ida, Liana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka