Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
ŽabokrekyHľadať
 
 

Povinná registrácia chovu ošípaných

Povinná registrácia chovu ošípanýchVytlačiť
 

Obec Žabokreky  na základe výzvy Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Martine upozorňuje chovateľov, že dňa 6.11.2018 vydala Európska komisia -  Vykonávacie rozhodnutie komisie 2018/1669, ktorým sa ruší výnimka udelená rozhodnutím 2006/80/ES pre niektoré členské štáty vrátane Slovenskej republiky, o identifikácii a registrácii zvierat.

Uvedeným rozhodnutím nastáva povinnosť registrácie chovov ošípaných v centrálnom registri hospodárskych zvierat už od jedného kusa ošípanej. Uvedená povinnosť vyplýva aj z § 40a zákona NR SR č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov.

Na základe týchto skutočností Obec Žabokreky na žiadosť Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Martine oznamuje všetkým neregistrovaným chovateľom ošípaných, aby sa registrovali v centrálnom registri hospodárskych zvierat v najkratšom možnom termíne. Každý chovateľ (každý obyvateľ), ktorý chová doma ošípanú (bez ohľadu na počet ošípaných), je povinný registrovať tento chov.

osipane.jpg

 

Postup registrácie:

  1. chovateľ vyplní tlačivo žiadosti o registráciu chovu hospodárskych zvierat,
  2. chovateľ v zmysle Vyhlášky ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR č. 17/2012 Z. z. vyplní tlačivo registrácie chovu,
  3. vyplnené tlačivá chovateľ doručí na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu v Martine, Záturčianska 1, 036 01 Martin.

 

Viac informácií chovatelia získajú: na telefónnom čísle: 043 422 1481 (Veterinárna a potravinová správa v Martine), e-mailovej adrese: Riaditel.MT@svps.sk a na webovom portáli Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky: http://www.mpsr.sk

Nesplnenie registračnej povinnosti je sankcionovateľné. V prípade zistenia neregistrovaných chovateľov v zmysle § 48 zákona č. 39/2007 Z. z. ide o porušenie zákona, za ktorý orgán veterinárnej správy uloží pokutu od 100 € do 400 € pre fyzické osoby a od 400 € do 3500 € pre fyzické osoby podnikateľov alebo právnické osoby.

 


 
 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka